Maalämpöfoorumi

Lämpöpumput => Jämä => Aiheen aloitti: johannes - 11.09.24 - klo:18:57

Otsikko: myuplink ja Premium ei käytettävissä vaikka olen maksanut
Kirjoitti: johannes - 11.09.24 - klo:18:57
Hei, olen maksanut Premium-tilauksen helmikuun 2025 alkuun. Saan käsityksen, että Premium on saatavilla tästä huolimatta vain testikäyttöön ja minulla ei ole siihen mitään linkkiä.

Onko tilanne todellakin, että Jämälle ei ole toimivaa Premium-ohjelmistoa? Tämä tilanne alkoi kun siirryin vanhasta tähän uuteen pienen hoputuksen seurauksena?
Otsikko: Vs: myuplink ja Premium ei käytettävissä vaikka olen maksanut
Kirjoitti: Lappanen - 12.09.24 - klo:07:59
Samoilla tunnuksilla pitäisi päästä kiinni uuteen myuplinkiin ja tilauksen pitäisi kyllä olla voimassa uudessa systeemissä heti.
Otsikko: Vs: myuplink ja Premium ei käytettävissä vaikka olen maksanut
Kirjoitti: johannes - 12.09.24 - klo:15:02
Hei, sain vastauksen, jossa myöntävät, että tilaukseni on voimassa mutta eivät ole siirtäneet Premium-osaa käyttööni. Samalla lähettivät koodin, jolla Premium-osa toimisi seuraavat 12 kuukautta.

 Syötin saamani koodin, MyUplink kertoo  uudesta koodista: "epäpätevä koodi". Jähetin ohjelmistalolle kuvakaappauksen koodista ja MyUplinkin vastauksesta koodiin. Nyt odottelen uutta koodia.



Aina ei mene kuten Stromsössä
Otsikko: Vs: myuplink ja Premium ei käytettävissä vaikka olen maksanut
Kirjoitti: pmarjeta - 17.10.24 - klo:15:14
Moro

Mihin osoitteeseen lähetit sähköpostia? Minulla sama tilanne

Kiitokset
Otsikko: Vs: myuplink ja Premium ei käytettävissä vaikka olen maksanut
Kirjoitti: johannes - 17.10.24 - klo:18:17
Hei, osaavat vain ruotsia ja englantia. Parhaiten heihin saa yhteyden myUplinkin sivulta, sivun lopussa on suomenkielinen kaavake, joka menee perille. Kuittaavat saatuaan viestin, toistaiseksi saamani apua vähäistä. Eivät ole vastanneet mitään muuta kuin, että saimme viestisi.
Otsikko: Vs: myuplink ja Premium ei käytettävissä vaikka olen maksanut
Kirjoitti: Tebis - 10.11.24 - klo:23:33
Liityin juuri uutena käyttäjänä myUplinkiin ja Premium on käytössä maksutta toistaiseksi. Ei voi maksaa Premiumista.
En ole käytänyt koskaan sitä edellistä myUpway palvelua mutta tämä myUplink mitä ilmeisimmin vielä hyvin raakile. Ainakin virheitä näyttää olevan, mun kohdalla Jämään väärä firmis jne.